Hoi, ik zag een foto van iemand die rijd in de sneeuw. Maar is dat niet gevaarlijk? Mijn paard heeft ijzers, dan glij je toch alle kanten op? Heeft iemand tips?
- login of registreer om te reageren
Hoi, ik zag een foto van iemand die rijd in de sneeuw. Maar is dat niet gevaarlijk? Mijn paard heeft ijzers, dan glij je toch alle kanten op? Heeft iemand tips?
Met ijzers is het inderdaad een stuk lastiger, dan moet je sneeuwzooltjes hebben geregeld met het beslag. Zonder ijzers kan er een hoop meer.
Ik heb met mijn blotevoetenpaard goed kunnen rijden in de sneeuw. Alleen nu met de dooi moet je meer gaan oppassen, dat levert gladheid.
ik heb ook een paar dagen voor de eerste sneeuw de ijzers onder Dix dr voeten weg laten halen. De stalgenoten mét ijzers zijn een stuk minder mobiel, die paarden lopen nu te strompelen in de wei...
De Dix en ik hebben heerlijk gereden in het kuinderbos!!! Niks geen geglibber,zolang er maar verse sneeuw ligt is er niks aan de hand. Zelfs een galopje is geen probleem!
lonesome cowgirl
Hallo Eline,
Het is inderdaad wel gevaarlijk om met ijzers in de sneeuw te rijden,maar als je een keer de
mogelijkheid hebt dan zou ik het rijden in de sneeuw zeker aanraden(zonder ijzers dan)
het is zo'n geweldige ervaring.
Samen met je paardje rijden in een vreselijk mooi en stil landschap.
Het paardje wat ik rijd heeft geen ijzers,dus op een zandvlakte hebben we zelfs gegaloppeerd
en dat was zoooo super gaaf!
Zolang het maar verse sneeuw is ,is dat geen probleem!
Ik heb vandaag in de sneeuw gereden; het was heerlijk fantastisch schitterend. Zonnetje erbij.. geweldig.
Ik heb een haflinger (Oostenrijkse genen) zonder hoefijzers.
Mijn ervaring is dat een paard best verstandig is en zuinig op zijn benen. Als hij merkt dat het glad is zal hij uit zichzelf voorzichtig lopen.
Dus laat het paard maar bepalen waar hij wilt lopen en hoe hard, dan komt het wel goed.
Stijn en Marina.